مجتمع خیریه آموزشي توانبخشی رعد كرج موسسه ايست غيردولتي و آموزشي كه به همت جناب آقای مهندس غلامرضا احمدی بیداخویدی ، مهندس علی سلطان زاده و دکتر اصغر شیراز پور در سال 1381 در شهر كرج تأسيس گرديده است که به اختصار به بخشی از زندگی نامه و بیوگرافی جناب آقای مهندس غلامرضا احمدی بیداخویدی در ذیل اشاره میگردد؛

gholamreza ahmadi 1

 مهندس غلامرضااحمدی بیداخویدی در پنجم فروردین 1338 در روستای بیداخوید یزد در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و با آموزش قرآن زیر نظر پدر قبل از ورود به دوره ابتدایی مسلط به قرائت سی جزء قرآن کریم شد. تحصیلات ابتدایی در یزد تمام کرده و سپس به تهران مهاجرت نمود و با توجه به علاقه زیاد ایشان به تحصیلات همراه با کار تحصیلات را نیز ادامه داد و در سال 1357 با شرکت در کنکور سراسری و قبولی در رشته مهندسی راه و ساختمان وارد دانشگاه گردید. همزمان با انقلاب اسلامی و تعطیلی دانشگاهها به دلیل انقلاب فرهنگی، وارد جهاد سازندگی استان ایلام شده و به عنوانن رئیس دایره عمران جهاد مشغول خدمت شد و پس از بازگشایی دانشگاهها با انتقالی از یزد به تهران جهت ادامه تحصیل مراجعت نمود. در سال 1365 با فراخوان شهرداری تهران علیرغم آنکه از شرکت نفت از ایشان جهت همکاری دعوت بعمل آمده بود، ولی به علت علاقه ایشان به مقوله راه و شهرسازی وارد شهرداری تهران شد. ایشان در حین کار و فعالیت در شهرداری تهران با شرکت در کنکور سراسری در رشته خود موفق به اخذ مدرک کارشناسی گردید. از سال 1379 وارد پست های مدیریتی تا معاون شهرسازی و معماری مناطق و قائم مقام مناطق شهرداری شهر تهران گردید. در همین حین موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته برنامه ریزی شهری شده و غریب به مدت 3 سال و اندی در سمت معاون شهرسازی و معماری شهرداری مرکزی شهر کرج به مردم این شهر خدمت کرده و مدتی نیز بعنوان مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز مشغول به خدمت بودند.3 سال آخر پایان خدمت خود را نیز به عنوان معاون آمادگی عملیات و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و معاونت هماهنگی و برنامه ریزی ستاد مدیریت بحران شهر تهران مشغول به خدمت بودند.

در دوران خدمت در شهرداری در دوره های مختلف آموزشی شرکت نموده و موفق به اخذ دانشنامه های مختلف گردیده است و همچنین تعداد 5 دوره آموزشی برای مدیران شهری و استانی در استانهای مختلف کشور برگزار نمودند.

از فعالیت های خیرخواهانه ایشان می توان از تأسیس مجتمع خیریه آموزشی توانبخشی رعد کرج در سال 1380 نام برد که در زمینه ارائه خدمات توانبخشی و آموزش ویژه جانبازان و معلولین جسمی و حرکتی بصورت 100 درصد رایگان فعالیت می نماید و تا کنون موفق به جذب و آموزش بیش از 4000 نفر دوره از توانیابان جسمی و حرکتی را در کارنامه خود دارد.

بعنوان مؤلف کتاب "ملاک عمل شهرداری کرج" را تألیف و به چاپ رسانده و در اختیار عموم مردم و دوایر دولتی قرار دادند و همچنین در دوره هفتم ریاست جمهوری به دلیل خدمت صادقانه و خالصانه بعنوان مدیر نمونه کشوری معرفی شده و لوح تقدیر از رئیس جمهور وقت دریافت نمودند.همچنین در زمان خدمت در شهرداری کرج از معاون وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی و مسئولین استانی لوح های تقدیر دریافت نمودند.

سوابق تحصیلی

v      کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری

v     کارشناسی راه و ساختمان

سوابق کاری و اجرایی

v      مسئول عمران جهاد سازندگی ایلام در دوران جنگ تحمیلی

v      معاونت شهرسازی و معماری مناطق شهرداری تهران

v      قائم مقام شهردار منطقه 9 تهران

v      معاون آمادگی ، عملیات ستاد مدیریت بحران شهر تهران

v      معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمانپیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران

v      معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج در دوران مهندس آقازاده

v      مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز

v      موسس ، مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره مجتمع خیریه آموزشی ، توانبخشی رعد کرج از سال 80 تا کنون

v      برگزار کننده پنج دوره آموزش ضوابط شهرداری ها جهت مدیران فرمانداری ها و شهرداری کرج

v      تدوین و چاپ کتاب ملاک عمل و تدریس ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری شهرداری کرج

v      مدیر مسئول مجله تلاش سبز از سال 88 تا کنون

v      مدرس ضوابط دستورات شهرداری ها

v      مشاور فرماندار تهران و عضو کمیسیون تطبیق لوایح شورای شهر تهران

v      مشاور شهرسازی ئ معماری شورای اسلامی شهر کمالشهر

همچنین دوره های آموزشی مختلف تخصصی و غیر تخصصی را گذرانده اند و عناوین و تقدیر نامه های مختلفی از مقامات کشوری دریافت نموده اند

در تاسیس مجتمع خیریه آموزشی توانبخشی رعد کرج  پس از طي مراحل قانوني واخذ مجوزهاي لازم از سازمانهاي بهزيستي و اداره كل آموزش فني وحرفه اي و نيروي انتظامي در اداره ثبت شركتها با شماره 586 به ثبت رسيده و در زمينه جذب معلولين جسمي و حركتي دختر وپسر بالاي 14 سال و آموزش رشته هاي مختلف فني وحرفه اي ( صنایع چوب،امور مالی و بازرگانی،صنایع بافت و فرش،صنایع پوشاک و فناوری اطلاعات) و رشته های هنری همچون خوشنویسی،طراحی و نقاشی،نمد دوزی،ویترای،موسیقی و همچنین آموزش قرآن،مهارت های زندگی ،زبان انگلیسی و دوره های ورزشی همچون بوچیا،پینگ پنگ،شطرنج و فوتبال دستی و ارائه خدمات توانبخشي بطورصددرصد رايگان فعاليت داردو هزينه هاي مربوطه را هم مردم خير ونيكوكار تأمين مي نمايند.

يكي از مهمترين اهداف اين مجتمع آموزش منتهي به اشتغال اين عزيزان مي باشدبهمين دليل هركارآموز متناسب با شرايط جسمي پس از گذراندن دوره آموزش جهت شركت در آزمون رشته مربوطه و اخذ گواهينامه مهارت به سازمان فني وحرفه اي معرفي مي گردد و متعاقب آن سعي در آن است كه يا در يكي از سازمانها – ادارات و يا شركتهاي حقيقي و يا حقوقي و يا كارگاههاي حمایتی و يا حداقل بطور خوداشتغالي در منزل به كار مشغول گردد. اين عمل باعث خودباوري عزت نفس افزايش اميد به زندگي و در مجموع ايجاد شادي و شعف در اينگونه افراد مي شود .

مجتمع خیریه آموزشی توانبخشی رعد كرج مفتخراستكه توانسته است از بدو تأسيس تاكنون حدود 1000 نفر از اين عزيزان را جذب و هريك را حداقل در سه رشته آموزش دهد از اين افراد كارآموخته حدود 200 نفر به طرق مختلف مشغول به كارهستند و بعضاً موفقيتهاي بسيار چشم گير و قابل تحسيني را در زمينه هاي كاري – هنري و علمي كسب نموده اند. هم اينك نيز تعداد 150 نفر كارآموز دختر وپسر تحت آموزش مي باشند .

 

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی معرفی مجتمع

همکاری با ما

دعوت از کلیه علاقه مندان جهت همیاری و همکاری داوظلبانه در مجتمع خیریه رعد

نشریه تلاش سبز

Documentation  نشریه تلاش سیز اولین فصلنامه علمی تخصصی معلولین شهر کرج

راه های تماس